محل تبلیغات شما

با سلام

مدتهاست سایتهای تخفیف و برنامه های تخفیفی به راه افتاده است که با تبلیغات گول زنک مردم رو جذب خود میکنند اما در عمل می بینی جز دروغ و فریبی بیش نبوده و از تخفیف خبری نیست یا بقدری کم و ناچیز هست که ارزش وارد شدن به خرید اون کالا و یا خدمات را ندارد . من در سایت تخفیف نت برگ آگهی دکتری را دیدم برای کار پوستی و زنگ زدم و به مطبش رفتم درباره سه چهار تا تخفیفی که گذاشته بود پرسیدم اما دیدم همه ی آن ارقام کم فقط دستمزد دکتر هست و برای خود خدمات و مواد مصرفی همان قیمت آزاد را محاسبه میکند و هزینه های جانبی الکی هم میگیرد . منصرف شدم و برای سایت نت برگ نوشتم که در اگهی خود شفاف توضیح دهند که این قیمت کم فقط دستمزد دکتر هست و سایر هزینه ها آزاد حساب میشود . 

در یک برنامه ی تخفیفی دیگر بنام کارت تخفیف دندانپزشکی به این مشکل برخورد کردم که دندانپزشکان همون دستمزدهای بالا رو میگیرند منتها با این ترفند که قیمتهاشو دو برابر میکنند و به اسم تخفیف همون قیمت اصلی دستمزد خودشون رو دریافت میکنند . اگر هم مجبور شوند کمتر حساب کنند یا از جنس میزنند یا از کیفیت خدمات . یا جنس چینی و بی کیفیت استفاده میکنند یا کمتر از مقدار لازم جنس رو بکار میگیرند . مصداق کم فروشی و تقلب در معامله .

در برنامه ی تخفیفی تپ سی هم تخفیفاتی ارائه میکنند اما در عمل می بینی همان قیمت آزاد هست که به دروغ و تبلیغ وانمود میکنند که تخفیف در عرضه آن خدمات اعمال شده . یا در سیستم مرکزی یا توسط راننده یهو در کسری از ثانیه کار رو طوری هدایت میکنند که مسافر مجبور شود با نرخ بدون تخفیف کرایه پرداخت کند مثلا اخیرا من مسیری رو در نقشه تپ سی مشخص کردم اما بعد از طی یک خیابان راننده از یک آدرس نزدیک تر صحبت میکند و وقتی من میگویم آدرسی که من مشخص کردم این نبود میگوید حتما دستت خورده و تغییر ادرس دادی . میگویم گوشی در کیف من بود و قفل صفحه داشت و هیچگونه امکان اینکه دست به آن بخورد و تغییر مسیر دهد وجود نداشت . اما در نهایت مسافری که عجله دارد به مقصد برسد ناگزیر قبول میکند کرایه ای که راننده در نظر میگیرد را پرداخت کند . من در  به تپ سی اعتراض خود را گفتم و انها در پاسخ گفتند که اشکال در خطوط اینترنت هست که در کسری از ثانیه آدرس شما را تغییر میدهد . گفتم اما راننده شما میگوید اشکال از سیستم شماست که در مواقع ترافیک و افزایش درخواستها قاطی میکند و ادرسها را تغییر میدهد . و این باعث اذیت مسافر میشود که بجای آرامش داشتن باید با راننده بحث کند تا ثابت کند او آدرس را تغییر نداده که حالا باید جور تغییر کرایه را هم بکشد . یا در خطهای لاین که در تپ سی هست اگر مسافر دیگری به پست راننده بخورد باز هم سناریویی برای مسافر قبلی اجرا میشود که او را مم کند یا بین راه پیاده شود تا راننده به مسافر بعدی که در مسیری دورتر و در جهت دیگری قرار دارد برسد یا مسافر قبلی کرایه بیشتر از خط لاین بدهد تا به مقصد برسد . یعنی طوری فیلم برایت پیاده میکنند که اون کرایه لاین یا کرایه تخفیف خورده جبران شود و به اندازه ی پولی که دادی آش بخوری . با ترفند وسط راه پیاده ت میکنند چون کرایه ی مذکور اندازه تا همون جا هست و تغییر مسیر رو هم گردن خودت میندازند با ابراز اینکه دستت خورده به گوشی و ادرس رو تغییر دادی . یا از اول ادرس رو اشتباه زدی . که این قضیه چندین بار برای من تکرار شده و به تپ سی گفتم این ماجرا مشکوک هست چون من از تخفیفات اسنپ هم استفاده میکنم چرا تا حالا اتفاق نیفتاده که در برنامه ی اسنپ دستم به گوشی بخوره و آدرس رو تغییر داده باشم یا از اول ادرس رو اشتباه زده باشم چرا فقط در برنامه ی شما این اتفاق میفته ؟!  گفتم این مشکل در برنامه ی شما باعث میشه من دیگه گول تخفیفهای تپ سی و خط لاین رو نخورم و از اسنپ استفاده کنم حداقل اون مسافر رو با خط لاین و تخفیفها بازی نمیده . البته در اسنپ فقط قسمت اسنپ مارکت بعضی میوه هایی که میفرستند سفت و کال و کوچک و کم کیفیت هست یا غذایی که از رستورانها میفرستند کیفیت پایین و قیمت بالا داره و تخفیف داده شده بی خاصیت شده و قیمت غذا با اون کیفیت پایین باید خیلی کمتر می بود .

خلاصه از قدیم گفتند هیچ ارزانی بی حکمت نیست و در پس پرده حکایت دیگه ای وجود داره . چون صداقت در کسب و پیشه هنوز در مملکت ما جا نیفتاده و کاسب دنبال منفعت خودش هست و حق رو به مشتری نمیده بر خلاف شعار حق با مشتری هست » که در سایر کشورها رایج هست و برای رسیدن به منافع خودش از کلمات فریبنده ی تخفیف و حراج  ، استفاده ابزاری برای جلب مشتری میشه اما در واقعیت نه تخفیفی وجود داره و نه حراجی . یا اگر تخفیف وجود داره بقدری کم و قطره چکانی هست که بود و نبودش فرقی نمیکنه . 

خواص حرف ب بسم الله

جهت از بین بردن سحر و جادوی ساحر

دعای مجرب برای رفع هم و غم

رو ,هست ,تخفیف ,میکنند ,تغییر ,ی ,که در ,هست و ,برنامه ی ,تپ سی ,در برنامه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نامـ ــــ ــه هایی که گفتنی نبـــــ ــود